Pirinç sarı maddesel olarak tok ve işlem görmesi zor olan bir madde değildir. Pirinç bu arada dövüle bilen başka bir deyişle dövme işlemi görmektedir. Tabi bu pirincin içerisinde bulunan bakır oranına bağlıdır. Bakır oranı yüksek olan sarı daha yumuşak olmaktadır ve istediğiniz şekli daha kolay verebilirsiniz.

Sarı Hurda kullanım alanları olarak süs eşyası el işleri gibi sanatsal faaliyetlerde de sıkça kullanılan bir metaldir tarihi olarak aynı zaman da milattan önce de bilinen ve kullanılan bir metal olmuştur. En yaygın olarak kullanıldığı alanlardan birisi ise gemi endüstridir genel olarak gemi pervaneleri ve hareketli parçaların bağlama yataklarında kullanılır. Sarı Hurda dayanıklı ve aşınma oranı düşük olan bir metaldir. Sarı Hurda kullanım neticesi çıkan hurda sarı aynı zamanda günlük kullanım alanlarında da sıkça karşımıza çıkmaktadır. Örnek; vana, su saatleri, anahtar kilit gibi eşyalardır.

Pirinç materyali genel olarak sarı olarak deyim edilir. Görünüm olarak ta sarı ve parlak renge sahip olan pirinç sarı hurda aynı vakit da tok ve kolay işlene bilen bir metaldir 13 çeşit pirinç sarı hurdası metali mevcuttur. Bu çeşitlilik çinko ve bakır alaşımlarının değişik oranlarda karıştırılmasından dolayı oluşmaktadır.

Selahattin Hurda Metal olarak Sarı Hurdalarınızı Değerinde Nakit olarak Alıyoruz…

Selahattin Hurda Metal
Sarı-Pirinç Hurdalarınız
Yerinizden En İyi  Fiyatlarla Satın Alınır.